Piirin paikallisosastot

Paikallisosastot

 

Jakobstad – Pietarsaari

www.kd.fi/pietarsaari

Kristdemokraterna i Finland Jakobstads lokalavdelning r.f.

Ordförande:

Anders Byggmästar            tfn. 044-7992557                andersh(at)multi.fi

Viceordförande:

Anita Pettersson                 tfn. 0500-697884               pettersonanita(at)hotmail.com

Sekreterare:

Kristiina Hellstrand            tfn. 050 341 2935               kristiina.hellstrand(at)jeppis.fi

 

Karleby

http://osastot.kd.fi/kokkola/

Ordfförande

Esa Tiainen                         tfn. 044 540 1679               esa.tiainen(at)anvianet.fi

Viceordförande

Gun-Maria Biskop              tfn: 040-5939 567               g-m.biskop(at)pp.kpnet.fi

Sekreterare:

Esa Tiainen                        tfn:                                       esa.tiainen(at)anvianet.fi

 

Kokkola

http://osastot.kd.fi/kokkola/

Toimialue Kokkola ja Kannus

Puheenjohtaja

Jaana M Kallio                    puh. 044 089 4426              jankal69(at)gmail.com

Varapuheenjohtaja

Raimo Rahnasto                 puh.040 770 3362               raimo.rahnasto(at)gmail.com

Sihteeri

Katja-Maaria Kaakinen      puh.050 523 4626                katjamaaria.kaakinen(at)gmail.com

 

Kronoby

Ordförande

Karin Saarukka                   tfn.0500 262 060                karin.saarukka(at)gmail.com

Viceordförande

Björn Gripenberg                tfn.040 538 9773                bjorn.gripenberg(at)anvianet.fi

Sekreterare

Robert Wargh                     tfn.045-2605514                 robert.wargh(at)gmail.com

 

Larsmo -Luoto

www.kd.fi/larsmo

Ordförande

Pernilla Löfs-Grankulla      tfn.040 739 3307                pernilla.l-g(at)multi.fi

Viceordförande

Robin Sundelin                  tfn. 050-330 7283              robin.sundelin(at)multi.fi

Sekreterare

Katarina Grankulla            tfn.050-300 0955                katarina.grankulla(at)hotmail.com

 

Nykarleby

Ordförande

Ingegerd Söderlund           tfn. 0400 387 222               ingegerdsoderlund(at)hotmail.com

Viceordförande

Karl-Erik Wikström            tfn.0500 569 015                karl-erik.wikstrom(at)multi.fi

Sekreterare

Tommy Krokvik                 tfn.044-5184145                 tommy.krokvik(at)wikro.fi

 

Pedersöre

http://osastot.kd.fi/pedersore/

Ordförande

Ronny Östman                   tfn. 0400-436217                ronny.ostman(at)outlook.com

Viceordförande

Andreas Ahlskog                tfn.050 373 3544                andreas.ahlskog(at)multi.fi

Sekreterare

Eva Björkskog                    tfn.050 3748 216                eva.bjorkskog(at)gmail.com

 

Perhonjokilaakso

Toimialue Halsua, Kaustinen, Perho, Veteli

http://osastot.kd.fi/perhonjokilaakso/

Puheenjohtaja

Petri Hotakainen                 0400 269 048                      petri.hotakainen(at)pp.inet.fi

Varapuheenjohtaja

Risto Luoma                       040 545 9842

Sihteeri

Merja Heikkilä                    puh. 040 5504 965              merja.heikkila(at)veteli.fi

 

Toholampi

Toimialue Toholampi ja Lestijärvi

Puheenjohtaja

Ritvariitta Snellman            puh: 050 361 6155             ritva.hanninen(at)toholampi.fi

Varapuheenjohtaja

Maria Laakeri                     puh.040 736 9946               maria.laakeri(at)toholampi.fi

Sihteeri

Dagny Hopeavuori             puh: 050 374 5423              dagny.hopeavuori(at)toholampi.fi

 

KRISTDEMOKRATERNA I FINLAND,

Svenska Organisationen

www.kd.fi/svenska

Sekreterare

Katarina Östman
[email protected]
tfn.040-5385187