Piirin paikallisosastot

Paikallisosastot

Jakobstad – Pietarsaari

www.kd.fi/pietarsaari

Kristdemokraterna i Finland Jakobstads lokalavdelning r.f.

Ordförande:

Daniel Tuner                      tfn. 050 362 4111                 tuner.daniel(at)hotmail.com

Viceordförande:

Kristiina Hellstrand            tfn. 050 341 2935                kristiina.hellstrand(at)jeppis.fi

Sekreterare:

Nanna Sundfors               tfn. 040 545 8927                  nsundfors(at)gmail.com

 

Kokkola- Karleby

http://osastot.kd.fi/kokkola/

Toimialue Kokkola ja Kannus

Puheenjohtaja-Ordförande

Jaana.M. Kallio                    puh. 044 089 4426              kalliojaanamaarit(at)gmail.com

Varapuheenjohtaja-Viceordförande

Eetu Raittila                         puh. 050 339 0317               eetu.raittila(at)hotmail.com

Sihteeri- Sekreterare:

Annika Enlund-Piirto            tfn. 040 708 3210               annika.enlundpiirto(at)gmail.com

 

Kronoby

Ordförande

Göran Strandvall                   tfn. 040 086 2261               goran.strandvall(at)gmail.com

Viceordförande

Leo Byskata                          tfn. 050 495 8777                leo.byskata(at)gmail.com

Sekreterare

Karin Saarukka                   tfn. 050 026 2060                karin.saarukka(at)gmail.com

 

Larsmo -Luoto

www.kd.fi/larsmo

Ordförande

Robin Sundelin                 tfn. 050 330 7283              robin.sundelin(at)multi.fi

Viceordförande

Daniel Svenlin                   tfn. 050 462 2015              daniel.svenlin(at)hotmail.com

Sekreterare

Pernilla Löfs-Grankulla      tfn. 040 739 3307              pernilla.l-g(at)multi.fi

 

Nykarleby

Ordförande

Ingegerd Söderlund           tfn. 040 038 7222               ingegerdsoderlund(at)hotmail.com

Viceordförande

Karl-Erik Wikström            tfn. 050 056 9015                karl-erik.wikstrom(at)multi.fi

Sekreterare

Tommy Krokvik                 tfn. 044 518 9145                 tommy.krokvik(at)wikro.fi

 

Pedersöre

http://osastot.kd.fi/pedersore/

Ordförande

Bernt Snellman                    tfn. 040 830 8890            bernt.snellman(at)multi.fi

Viceordförande

Andreas Ahlskog                  tfn. 050 373 3544           andreas.ahlskog(at)multi.fi

Sekreterare

Ronny Östman                     tfn. 040 043 6217            ronny.ostman(at)outlook.com

 

Perhonjokilaakso

Toimialue Halsua, Kaustinen, Perho, Veteli

http://osastot.kd.fi/perhonjokilaakso/

Puheenjohtaja

Petri Hotakainen                  puh. 0400 269 048                 petri.hotakainen(at)pp.inet.fi

Varapuheenjohtaja

Varpu Myllymäki                   puh. 040 650 6640                 varpu.myllymaki(at)gmail.com

Sihteeri

Merja Heikkilä                       puh. 040 550 4965                  merja.heikkila(at)veteli.fi

 

Toholampi

Toimialue Toholampi ja Lestijärvi

Puheenjohtaja

Ritvariitta Snellman             puh. 050 361 6155             ritvariittas(at)gmail.com

Varapuheenjohtaja

Taina Olkkola                     puh. 050 554 8839

Sihteeri

Dagny Hopeavuori             puh. 050 374 5423              dagny.hopeavuori(at)toholampi.fi

 

KRISTDEMOKRATERNA I FINLAND,

Svenska Organisationen

www.kd.fi/svenska

KDS styrelse 2021
Leo Byskata, ordförande (Kronoby/Vasa), leo.byskata (at) kd.fi, tel. 050 495 8777

May-Gret Axell, 1 vice ordförande (Vasa), may-gret.axell (at) vaasa.fi, tel. 050 376 2850

Daniel Tunér, 2 vice ordförande (Jakobstad), tuner.daniel (at)hotmail.com, tel. 050 362 4111

Kurt Hellstrand, sekreterare (Jakobstad), kurt.hellstrand (at) jakobstad.fi, tel. 045 276 0420

 

 

What do you want to do ?

New mail

What do you want to do ?

New mail

What do you want to do ?

New mail

What do you want to do ?

New mail

What do you want to do ?

New mail