Piirikokousedustajat

Uudenmaan piirijärjestön alueen KD:n paikallisosastojen piirikokousedustajat ja varaedustajat vuodelle 2022 (edustajien määrä tulee osaston maksaneiden jäsenien määrän perusteella):

 

Espoon osasto (voi olla 15 edustajaa):

Edustajat: Brewu Adwoa, Bucktman Seija, Drotár Kristiina, Hyttinen Tiina, Järvenpää Kaarina, Järvenpää Pertti, Kiuttu-Cerell Mikko, Laaksonen Hannu, Laukkanen Antero, Myllymäki Hannu, Mäki Sari, Poutala Mika, Sarjala Marja-Leena, Savela Sari ja Tolonen Marko

Varaedustajat (valintajärjestyksessä): Koskela Ville, Laaksoharju Kalervo, Sundbäck Aira, Katajisto Jouni, Okkonen Elias ja Anttila Kaisa

 

Hangon osasto (voi olla 2 edustajaa):

Edustajat: Laaksamo Kauko ja McDonald Outi (varaedustajia ei ole valittu)

 

Hyvinkään osasto (voi olla 6 edustajaa):

Edustajat: Harju Jorma, Kuitunen Satu, Letto Virva, Pajunen Mirja, Pihlajamaa Marko ja Virolainen Ilpo (varaedustajia ei ole valittu)

 

Järvenpään osasto (voi olla 6 edustajaa):

Edustajat: Ahvenainen Mika, Honkanen Justiina, Korhonen Jukka, Männistö Petri, Pajunen Jouni K ja Ryhänen Ulla

Varaedustajat (valintajärjestyksessä): Rantanen Tapio ja Korhonen Asmo

 

Keravan osasto: (voi olla 6 edustajaa):

Edustajat: Haltsonen Kari, Manner Anne, Mustonen Mikko, Paavola Oili, Palviainen Petri ja Rekimies Mikko

Varaedustajat (valintajärjestyksessä): Uusi-Vähälä Jorma, Rönkkö Pentti, Surakka Jorma ja Holmas Tuulikki

 

Kirkkonummen osasto: (voi olla 3 edustajaa):

Edustajat: Järä-Isotalo Heljä ja Salmi Pirjo (varaedustajia ei ole valittu)

 

Lohjan seudun osasto: (voi olla 7 edustajaa):

Edustajat: Eräpolku Merja, Haapalehto Johanna, Heinonen Eeva, Hokkanen Mia, Hyppönen Pepina ja Hyttinen Lassi

Varaedustajat (valintajärjestyksessä): Alapiha Pia, Junnila Matti ja Syvälahti Heikki

 

Loviisan osasto: (voi olla 2 edustajaa):

Edustajat: Falck Antti ja Konttinen Lisbeth (varaedustajia ei ole valittu)

 

Mäntsälän osasto: (voi olla 2 edustajaa):

Edustajat: Hammert Hans ja Koivula Susanna (varaedustajia ei ole valittu)

 

Nurmijärven osasto: (voi olla 4 edustajaa):

Edustajat: Kuula Ina, Lahti Tuulikki ja Wirman Zebider

Varaedustajat (valintajärjestyksessä): Mäkäräinen Erkki ja Vasantola Timo

 

Porvoon osasto: (voi olla 5 edustajaa):

Edustajat: Haasanen Ritva, Lehto Hannu, Parjanen Pirkko ja Riikonen Jere

Varaedustajat (valintajärjestyksessä): Wahlström Jonas ja Sundqvist Tiina

 

Sipoon osasto: (voi olla 2 edustajaa):

Edustajat: Beijar Kjell ja Sinkkonen Tiina

Varaedustajat (valintajärjestyksessä): Linnapuomi Antti ja Ingman-Virtanen Anne

 

Tuusulan osasto: (voi olla 4 edustajaa):

Edustajat: Halme Heikki, Kleimola Jania, Lehtonen Mila ja Malkki Alpo

Varaedustaja (valintajärjestyksessä): Malkki Marja-Liisa

 

Vantaan osasto: (voi olla 14 edustajaa):

Edustajat: Axberg Jan, Haverinen Soili, Hurri Maija, Jouhki Laila, Jääskeläinen Arto, Jääskeläinen Jouko, Kaartokallio Loviisa, Malmi Juha, Salmi-Mehtonen Sirkka, Salonius Marja, Suuronen Satu, Tuomela Tiina, Vilpas Martti ja Vuola Mette

Varaedustajat (valintajärjestyksessä): Arlin Tiina, Jääskeläinen Ritva, Silventoinen Pekka, Silventoinen Eemil, Mehtonen Jaakko ja Päärni Helena

 

Vihdin seudun osasto: (voi olla 5 edustajaa):

Edustajat: Jääskinen Aurora, Nyman Lenita, Pohjola Lauri ja Remes John

Varaedustajat (valintajärjestyksessä): Koimäki Kaarlo, Hyvärinen Esa, Åhlgren Kenneth ja Kumpulainen Kitti

 

Uudenmaan Naispiirillä ja Nuorisopiirillä voi olla kaksi piirikokousedustajaa.

Nuorisopiirin edustajat: Siltala Inna ja SIlventoinen Eemil (varaedustajia ei ole valittu)

Naispiirin edustajia ei ole vielä valittu.